Müşteri yorumları
Üç yıldan uzun bir süredir işbirliği yapıyoruz, Aleka Teknoloji'nin desteği çok güvenilir. Onlarla 4G ve 5G ürünleri için işbirliği yapmaya devam edeceğim.

—— Mark Hardin

Bu şirketten MIFI ürünlerini beğendim. Ve yeni ürünleri sabırsızlıkla bekliyoruz.

—— Trover James

Ben sohbet şimdi
şirket Haberler
5G nedir?
5G nedir?

5G nedir?

Mümkün olan en basit tanımlamada, 5G, hücresel ağın beşinci nesli. Mobil teknolojideki bir sonraki adım, geleceğin telefonları ve tabletlerinin veri için ne kullanacağı ve şimdiki 3G verilerinin görünmesi nedeniyle mevcut LTE ağlarımızı yavaş ve alakasız yapmamız gerekiyor.

Özetle, ilk nesil mobil ağlar (geçmişe dönük olarak 1G olarak anılacaktır) 1982 yıllarında ortaya çıktı. 1991'de piyasaya çıktığında dijital hale getiren 2G (ikinci nesil ağlar) piyasaya çıkana kadar tamamen analog bir sistemdi. 2G ayrıca GPRS ve EDGE teknolojileri biçiminde hücresel veriler ekledi. Kabaca 10 yıl sonra, 3G ağları piyasaya çıktı ve 2G'den daha hızlı bir veri hızı sundu. Bundan yaklaşık 10 yıl sonra, mevcut LTE ağlarımız - 4G olarak adlandırdığımız şey, bunun gerçekten ne anlama geldiğiyle ilgili bazı çekişmeler olmasına rağmen - dördüncü nesil ağ oluyor. Tarihsel olarak, bu her on yılda bir yeni nesil bir ağ teknolojisi için geçerlidir. 5G şebekeleri, veri hızı gibi şeyler söz konusu olduğunda, muhtemelen benzer bir sıçrama önerecektir.

5G ne zaman geliyor?

En iyi senaryoda, bu modelden uzak durarak 2020'lerin başında ticari nesil 5G telefonlar görebiliriz; önceki nesiller devam ettiği gibi "her 10 yılda bir" model varsayarız. LTE, 2010-2011 yıllarında en azından Birleşik Devletlerde yaygınlaşmaya başladı, bu nedenle bazı basit matematik, 2021'de 5G'yi hızlı bir şekilde görmeyi beklememiz gerektiğini gösteriyor. Şebeke sağlayıcıları, modem üreticileri ve kablosuz taşıyıcılar, önceden planlanmış yol haritalarına kadar yaşayabiliyorlarsa, daha erken dağıtımları daha erken bileceğiz. 3G'den LTE'ye geçiş gibi, 5G'den faydalanabilmeniz için uyumlu bir telefona ihtiyacınız olacak, ancak bunu anlamaya birkaç yıl kaldı. Tabii ki, herhangi bir 5G'yi görmeyi beklemiyoruz Bu yıl MWC'de açılan telefonlar.

5G, 4G'den nasıl farklı?

5G hakkında bilmeniz gereken en önemli şey henüz resmi bir "5G" bulunmamasıdır. Bu yıl MWC'de ne duyarsak yapayım, hız testi demoları ne kadar hızlı olursa olsun, şirketlerin kullandığı ağ teknolojilerinin ne kadar farklı olursa olsun, 5G yine de mesafe konusunda bir fikir ışığı olmaya devam ediyor.

Pub Zaman : 2017-11-06 17:39:01 >> haber listesi
İletişim bilgileri
Shenzhen Aleka Wireless Technology Co., Ltd

İlgili kişi: Ms. Susie Liu

Tel: 86--13418594868

Faks: 86-7555-2663-2636

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)