Ana sayfa Haberler

5G, 4G'den Oldukça Farklı

Müşteri yorumları
Üç yıldan uzun bir süredir işbirliği yapıyoruz, Aleka Teknoloji'nin desteği çok güvenilir. Onlarla 4G ve 5G ürünleri için işbirliği yapmaya devam edeceğim.

—— Mark Hardin

Bu şirketten MIFI ürünlerini beğendim. Ve yeni ürünleri sabırsızlıkla bekliyoruz.

—— Trover James

Ben sohbet şimdi
şirket Haberler
5G, 4G'den Oldukça Farklı
5G, 4G'den Oldukça Farklı
5G, 4G'den Oldukça Farklı

Beşinci nesil ağlar, 3G veya 4G modelinde tek bir hava arayüzü yerine "ağlar ağı" veya "heterojen ağ" olacak mı? Bu büyük bir değişim olurdu.

Geleneksel olarak, bir nesil mobil ağlar arasındaki fark, hava arayüzü protokolleri olmuştur. Şimdi Ericsson, önemli farklılaştıncının, birçok farklı hava arayüzünü, protokolünü, frekansını ve ağ türünü birleştiren sanal bir ağın esnek bir şekilde çalışması yeteneği olacağını düşünüyor.

En azından kısmen, Ericsson, geçmiş nesil şebekeler ve gelecekteki şebekeler arasındaki bazı farklılıklar, yani hız ve spektrumdaki farklılıklar nedeniyle bu görüşe kapılmaktadır.

Geçmişte, yeni mobil nesillere genellikle frekans kanalı başına yeni frekans bantları ve daha geniş spektral bant genişliği atanmıştır (1G'den 30 kHz'e kadar, 2G'den 200 kHz'e kadar, 3G'den 5 MHz'e ve 4G'den 40 MHz'e kadar).

Sorun, daha uzun menzilli mobil uygulamalar için kullanılabilen spektrumun fiziksel kullanılabilirliğinin sınırlı olması. Ve spektrum bant genişliği anlamına gelir.

En azından şimdiye kadar, yaklaşık 1 Gbps'lik pik oranları arayan 4G standardıyla 5G, ayırt edici özelliği "daha hızlı" sunmanın zor bir zamana sahip olacak.

Bu, tedarikçilerin pil ömrüne, kapsama alanına ve verim esnekliğine ve uygulamalar ile cihaz gereksinimlerini uygun bir şekilde eşleştirme becerisine bakacağı anlamına gelir.

Bazı yeni spektrum hazır olacak. 900 MHz, 1800 MHz, 2100 MHz ve 2600 MHz bantlarındaki spektrum, yeni LTE şebekeleri ve HSPA şebeke kapasitesi yükseltmeleri için kullanılacaktır.

700 MHz ve 800 MHz spektrumunu kullanan LTE dağıtımları da eklenecek.

Küçük hücreli konuşlandırmalar, yüksek kapasiteli etkin noktalarda hayati bir rol oynayacak ve bunun spektrumu, sabit genişbant kablosuz erişim ve uydu hizmetleri için kullanılan 400 MHz'in olduğu 3500 MHz bandından gelebilir; Nokia Siemens Networks, dedim.

Bütün bunlar spektrum paylaşımının ve yeni bant genişliği oluşturma yöntemlerinin önemini vurgular.

5 GHz veya 60 GHz gibi lisanssız bantlar, kalite gereksinimleri olmaksızın daha az kritik uygulamaların en iyi çaba harcayan trafiği için ek trafik boşaltma seçenekleri sunacaktır.

Nokia Siemens Networks, bu on yılda 1.5 GHz'e kadar spektruma ulaşılabildiğine inanıyor. Yeni spektrum paylaşımı teknikleri, mobil geniş bant için daha fazla spektrumun kilidini açabilirken bunun en az 1 GHz'si geleneksel özel spektrum olacaktır.

Dolayısıyla, Ericsson'un bir 5G şebekesinin önceki mobil şebeke jenerasyonlarından oldukça farklı olacağını düşündüğü için birçok iyi neden var.

Telefonlar ve PC'ler, oyun denetleyicileri, televizyonlar ve kişilerin kullandığı diğer cihazlara ek olarak, 5G şebekesi tarafından da desteklenen milyonlarca makina-makine cihazları ve sensörleri olacaktır. Ve nokta, tüm uygulamalar ve cihazlar için tek bir ağın olmadığı iyi.

Ericsson , "Bu trendin uzun vadeli sonucu, 5G olarak anılacağımız şey: kesintisiz olarak entegre radyo teknolojileri seti" nin, kusursuz bir şekilde entegre edildiği, beşinci nesil kablosuz ağları temsil edeceklerini açıkça ortaya koyuyor.

Büyük bir varsayım, iletişim kurması gereken cihazların sayısının büyük oranda artmasıdır. Gelecekte, gözlem kameraları, akıllı şehir, akıllı ev ve akıllı şebeke cihazları ve bağlı sensörler dahil olmak üzere haberleşme makineleri vasıtasıyla kabaca beş milyar insan merkezli bağlı cihazın 10 kat ve 100 kat arasında aşılması bekleniyor.

Yani büyük bir ölçek sorunu var: beş milyar cihazdan 50 milyar ya da belki de 500 milyar bağlı cihaza geçiş.

Gerekli bantgenişliğinde bin kat artış, diğer büyük varsayımdır. Ericsson, 2020'den sonra kablosuz iletişim sistemlerinin bugünkü trafik hacminin 1.000 katından fazlasını desteklemesi gerekeceğini de belirtiyor.

Ancak bant genişliği gereksinimleri değişecektir. Tüketici uygulamaları yüzlerce megabite ihtiyaç duyabilirken, paylaşılan bazı yerlerde gigabalar gerektirecek pek çok M2M uygulaması ve cihazı çok fazla bant genişliği gerektirememek mümkündür.

Aynı şekilde, gecikme ve güvenilirlik gereksinimleri de değişecektir. Dolayısıyla, gereksinimleri, ağ bölümlerine ve özelliklerine, kullanım durumlarını maliyet ve ağ gereksinimi parametreleriyle eşleştirmek için uydurmak mantıklı olacaktır.

Dolayısıyla 5G, önceki nesil mobil ağlardan kökten farklı olabilir. Her şeyden önce, 5G, Ericsson'un öngördüğü gibi gelişmesi durumunda, aslında bir ağ ağı olan tek bir hava arayüzü olan ilk ağ olacaktır. Böyle bir girişimin karmaşıklığı da, her on yılda bir değiştirilmesi gereken mobil ağlar için tipik olarak, 5G'nin tam teşekküllü modele ulaşamayacağını önermektedir.

Pub Zaman : 2017-11-22 17:14:30 >> haber listesi
İletişim bilgileri
Shenzhen Aleka Wireless Technology Co., Ltd

İlgili kişi: Ms. Susie Liu

Tel: 86--13418594868

Faks: 86-7555-2663-2636

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin (0 / 3000)